Яким буде пенсійний вік фармацевтів у 2021 році

Право піти на пенсію людині надає накопичений стаж офіційної роботи. Однак реалізація даного права нерозривно пов'язана з віком майбутнього пенсіонера.

Кілька років тому на законодавчому рівні було встановлено, що пенсійний вік для жінок - 60 років (раніше це вік був тільки для чоловіків). У 2021 році заплановано чергове збільшення цифр.

Так, наприклад, у бажаючих вийти на пенсію у віці 60 років в 2021 р страховий стаж повинен становити не менш ніж 28 років (в 2020-му було 27 років), у 2022-му потрібно буде мати 29 років стажу, і так до 2028 року, коли мінімальний страховий стаж становитиме - 35 років.

Якщо в 2021-му в 60 років необхідних 28 років стажу не буде, то право на призначення пенсії за віком настане в 63 роки, але за умови наявності стажу з 18 до 28 років. Якщо і такого стажу до 63 років не набереться, то на пенсію можна буде вийти в 65 років, маючи від 15 до 18 років страхового стажу.

Право фармацевтів на пенсію за вислугу років збережеться.

Щоб скористатися правом виходу на пенсію за вислугу років у фармгалузі, потрібно не менш ніж 25 років пропрацювати в аптеці / аптечному кіоску / аптечному магазині / контрольно-аналітичної лабораторії провізором, фармацевтом або лаборантом.

Для призначення пенсії фармацевтам доведеться залишити роботу, яка дає право на цю пенсію. Це означає, що звертатися з заявою про призначення пенсії за вислугу років можна не раніше наступного дня після звільнення з роботи.

БаДМ - Ми працюємо для Вас!

Регіональні підрозділи